29 листопада 2014 р.

Парк скульптур Гюстава Вігеланда, Осло

Парк є одним з найпопулярніших місць Осло. Тут знаходиться 212 скульптур з бронзи та граніту. Гюстав Вігеланд всі свої скульптури створював в натуральну величину. Майже весь час скульптор працював без помічників. І тільки лиття фігур з бронзи та різьбу по каменю він міг доручити найталановитішим скульптурам. Над створенням скульптур для парку Вігеланд працював протягом 1907-1942 рр. і тільки один рік недожив до відкриття парку. Парк займає площу 30 га.


Більшість скульптур представляють людей під час виконання різної роботи, відпочинку, бігу, танців тощо. Часто скульптура наділена глибоким філософським змістом.


Від головних воріт до фонтана простягається міст з 58 скульптурами. Всі скульптури відповідають основному замислу - "Людському темпераменту".

Одна з найпопулярніших скульптур - Моноліт. Колона висотою більше ніж 14 м вирізана з одного каменю. На ній ображена 121 людська фігура.

В кінці парку знаходиться сонячний годинник та Колесо життя. Колесо нагадує вінок, який зображає чотирьох людей та дитину.


0 коментарі:

Дописати коментар