8 грудня 2010 р.

Мирне

Мелітопільський район


Пагорб Кам’яної Могили являє собою виняткове явище природи, що утворилося внаслідок перетворення піску середньо-сарматського ярусу (12-14 млн. років) у тверду масу, яка лежала у товщі землі. У процесі утворення долини річки Молочної Води останнього Дніпропетровського льодовика (межа сучасного Дніпропетровська) зустріли на своєму шляху потужний моноліт піскової породи, вимили його, і під впливом кліматичних та природних явищ, він набув сучасного вигляду.

Цей унікальний витвір природи має розміри 200х300 м і висоту 13 м. Складається з близько 3 тис. каменів різних розмірів, гротів, впадин та тріщин.


Цей пагорб використовувався як святилище.


Протягом багатьох століть на стіни Кам’яної Могили наносилися малюнки, значення яких є унікальне, адже вони відображають культуру людей часів пізнього палеоліту і аж до середньовіччя. Отже, час існування пам’ятки так і можна поділити на два великих періоди: від пізнього палеоліту до кінця ранньої бронзи, від епохи пізньої бронзи до середньовіччя. 

Найдавніші малюнки відносяться до пізнього палеоліту, а це 12-15 тис. років до н.е. Всього тут зустрічається близько 3 тис. малюнків – олені, бики, коні, давні літери тощо. Сьогодні в музеї можна ознайомитися з копіями цих малюнків, оригінал ж, у свою чергу, законсервовані – засипані піском.

За своїм історичним значенням Кам’яна могила знаходиться на одному рівні з Стоунхенджом та єгипетськими пірамідами.


Пам'ятки архітектури:

Національний історико-археологічний заповідник "Кам'яна Могила"

Як добратися: