Миколаївський р-н
Роздільський палац – є одним з найкрасивіших та найбільших у Львівській області. Поряд з цим він наділений багатою історією, яка в кінцевому результаті виявилася доволі сумною для нього.

З 1874 р. граф розпочав розширення палацу. Роботи тривали майже 30 років. За проектом відомого львівського архітектора – ректора політехніки професора Юліана Захаровича було зведено нову добудову і проведено реконструкцію старої частини палацу. У 1904 р. французький архітектор Шарль Баужует об’єднав будови Захаревича зі старим корпусом. У палаці налічувалося 60 кімнат. Кароль Лянцкоронський був знавцем мистецтва. Він колекціонував картини, книги, зібрав велику колекцію мармурових статуй.
У 1874-1939 рр. у палаці знаходилася цінна картинна галерея, багато полотен з якої було знищено ще у 1939-1940 рр. Ті картини, які вдалося зберегти, сьогодні прикрашають музеї Варшави, Кракова тощо. Лише деякі з них були передані до Львівської картинної галереї та Дрогобицького краєзнавчого музею.
Крім того, у Лянцкоронських була величезна бібліотека (більша частина у Роздолі, менша – у Відні), яка влючала більше 70 тисяч томів. Бібліотеку доповнювала ще колекція 120 тисяч фотографій скульптур, архітектурних пам’яток, картин, які безслідно пропали.

За радянських часів у палаці був санаторій «Розділ». За часів незалежності України пам’ятка опинилася в приватних руках і сьогодні перебуває у занедбаному стані. "Укрпрофоздоровниця", до якої належав санаторій, у 2004 р. продала садибу київській фірмі "Мережа відпочинку" за 467 тис. грн. Ходять чутки, що продаж здійснено з порушенням чинного законодавства з охорони пам'яток культурної спадщини.
Фото взято з сайту audiovis.nac.gov.pl
Пам’ятки архітектури:
• Палац графів Жевуських-Лянцкоронських ХVІІІ-ХІХ, в якому Б.Возницьким в 2001р. були знайдені сенсаційні античні скульптури ІІ ст. н.е.
• Пивоварня 1892 р.
• Костел кармелітів 1695 р.
• Синагога ХІХ ст.
Як добратися: