21 серпня 2010 р.

Межиріч

Острозький р-нЗа переказами монастир тут виник ще за давньоруських часів, хоча згадується з 1386 р. В цей час, коли тут правили вже князі Острозькі, в Межиріччях стояв невеликий дерев’яний замок, який охороняв підступи до Острога. Згодом князі укріпили місто, обвели його земляними валами, а на місці чернечого скиту, знищеного колись монголо-татарами, спорудили кам'яну Троїцьку церкву.


Троїцька церква була побудована в середині XV ст. У 1606-1609 рр. набула рис оборонної архітектури. По периметру монастир оточують стіни з бійницями та могутні башти. На території знаходиться піч, яка обігрівала варту, а в часи війни для приготування смоли та окропу.


Монастир протягом століть був важливим політичним та культурним центром Волині. В 1760-1772 рр. тут перебувала резиденція глави хасидів – Дова Бера (Великого Маггіда). До скарбів монастиря належить ікона Матері Божої «Життєдательниця» XІV ст. Константинопольський Патріарх подарував її князю Острозькому за його зусилля в захисті православ’я. Пам’ятки архітектури:

Свято-Троїцький монастир XV ст.

Як добратися: