Карнавал у Венеції

Вражаючий та незабутній - такий є карнавал, який відбувається щороку взимку у Венеції. Історія карнавалу налічує вже понад 900 років і бере свій початок з давньо-римських свят сатурналій.

Шевченківський гай

Територія музею умовно розділена на 6 етнографічних зон. Кожна зона це своєрідне міні-село, яке складається з 15-20 пам'яток архітектури. У житлових та господарчих приміщеннях розміщено предмети домашнього повсякденного вжитку, сільськогосподарський реманент, транспортні засоби та ремісничий інструмент.

Будва

Чорногорія - маленька країна, де кожен відпочиваючий зможе відпочити на свій смак. Це може бути гірський туризм, подорож архітектурними пам'ятками, відпочинок на березі моря, дайвінг тощо. Найкраще знайомство з країною починати з Будви

Акваріум в Барселоні

Барселона є цікавою не тільки своїми архітектурними пам'ятками, але й неймовірним акваріумом та зоопарком.

Гора Великий Верх

Підйом на гору Великий Верх (1598 м) можна віднести до маршрутів середньої складності. Це вершина в Українських Карпатах, у масиві Полонина Боржава. Розташована на межі Воловецького та Міжгірського районів Закарпатської області.

18 червня 2015 р.

Оригінальні пам'ятники Будапешта

Вілла "Палатин", вул Глібова 12

Вілла є однією з характерних пам’яток неоґотичної архітектури Львова з елементами неороманського стилю. Збудована в 1875 р. за проектом Едмунда Кьолера для родини Владислава Чарновського, первісно називалася "Затишок". 

Вілла Сапєгів, вул.Коперника 40А


Вілла була родовим гніздом литовсько-руських князів. Сучасники називали палац Адама Сапєги чарівною скринькою. Цей мініатюрний зграбний необароковий палац коштував майже стільки, скільки пишна споруда Палацу Потоцьких неподалік. У будинку – вишукана кам’яна різьба фасадів ручної роботи. У листопаді 1918-го там був штаб українських військ; сьогодні – обласне Товариство охорони пам’яток історії і культури.

Вілла Масловського (Фредро), вул. Дорошенка, 73


У першій половині ХІХ ст. землі на теперішній вул. Дорошенка належали дворянській родині Фредро. Саме вони побудували віллу і жили в ній до 1848 р. Однак в тій часи розпочинається революція і родина покидає батьківщину. Будинок пустує, але недовго. В 1872 р. новим власником стає видавець газети “Przeglad” Людвіг Масловський.

9 червня 2015 р.

Вілла архітектора Людвіка Бальдвіна-Рамулта


Колишня вілла архітектора Людвіка Бальдвіна-Рамулта, споруджена за його власним проектом у 1890 р., є одним із характерних зразків неоґотичної архітектури Львова з елементами мальовничого стилю. Будівля є пам’яткою архітектури (ох. № М-74). Сьогодні тут розміщені житлові квартири на першому і другому поверхах, а в цокольному поверсі міститься салон краси, тату-салон та пивниці.

Вілла знаходиться на вул. Вербицького, 4

8 червня 2015 р.

Вечірній Будапешт


Вілла Дзівінського


Близько 1894 архітектори Юліан Захаревич, Міхал Ковальчук та Іван Левинський спроектували, а фірма Івана Левинського спорудила будинок для ректора Політехніки, математика професора Пляцида Дзівінського (Platsyd Dziwiński, 1851-1936). Вілла будувалася на кутовій ділянці, в оточенні саду та квітників, як вільно розташований об’єкт. Г-подібний корпус доповнено на куті мальовничою шестигранною вежичкою. Фасади, оформлені нетинькованою цегляною кладкою, вирізняються яскравим керамічним декором (полив’яні кахлі) та різьбленими деталями. З давніх часів тут збереглися оздоблені гарним кахлем «п’єци». На другий поверх ведуть кручені, ніби у справжньому замку, східці. 

Вілла знаодиться на вул. вул. Чупринки, 21

7 червня 2015 р.

Будинок архітектора Юзефа Сосновського


Найпопулярніший будинок на вулиці Генерала Чупринки 50-52. Це будинок архітектора Юзефа Сосновського, який він для себе спроектував. Також відомо, що в цьому йому допоміг відомий львівський архітектор, автор так званої "гуцульської сецесії" Іван Левинський.


Вілла пані Франц



У Львові завжди проживало чимало заможних людей, які не шкодували грошей на красу і розкіш – не лише всередині будинку, а й ззовні. Зведення подібних об’єктів було не просто вигідним вкладенням капіталу, а й своєрідним змаганням. Замовники запрошували відомих архітекторів і не шкодували грошей на те, щоб їхній будинок вигідно відрізнявся від сусідніх.