25 жовтня 2013 р.

Пераст, Чорногорія


Наймальовничою частиною Чорногорії справедливо вважають Боко-Котороську затоку. Про деякі міста вже згадувалося на сайті. Сьогодні мова піде про Пераст - надзвичайно маленьке, всього 349 мешканців, село, яке не є схожим на жодне в Чорногорії.


Колись в Перасті розміщувалася знаменита морська школа Марко Мартиновича. Сди Петро І відправляв на навчання своїх гардемаринів. Згодом Марко Мартинович став найуспішнішим викладачем Морської академії у Венеції.


Особливість місцевого ландшафта така, що місто не розростається. Скали підступають майже до самої води і так виходить, що є місце тільки для кількох вулиць, які вже побудовані дуже давно. 


До території містечка відноситься ще два острова - острів Богородиці на рифі та острів Святого Георгія. Острів Богородиці є штучним. Існує легенда, що на острові була знайдена ікона Богородиці. В її честь на острові була побудована церква. Також існує традиція -  раз в рік 22 липня міцеві жителі підпливають на човнах до острова з камінням та укріплюють його таким чином. На острові Святого Георгія розташовується монастир.


0 коментарі:

Дописати коментар